Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złodzieje samochodów zatrzymani przez kartuskich policjantów

Data publikacji 15.06.2021

Dzięki skutecznej interwencji policjantów z Kartuz do aresztu trafiło dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież sześciu pojazdów dostawczych marki VW i przyczepki samochodowej. Złodzieje działali głównie na terenie Gdańska oraz powiatu kartuskiego. Pięć pojazdów odzyskano.

Policjanci z Kartuz pracowali nad sprawą kradzieży samochodu z Borowa. Sprawca w ubiegłym tygodniu ukradł auto dostawcze, w którym znajdowały się elektronarzędzia o wartości prawie 33 tys. zł. Kryminalni na skutek podjętych czynności ustalili sprawcę kradzieży i wszczęli poszukiwania.

Informacja dotycząca sprawcy został przekazana wszystkim patrolom. W ubiegły wtorek funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego w Kartuzach podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej VW, którego kierującym okazał się poszukiwany 23- letni mieszkaniec Gdańska. W trakcie sprawdzenia okazało się również, że  samochód którym podróżuje, jest kradziony. Ponadto mężczyzna posiadał zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi i znajdował się pod wpływem środka odurzającego, a bezpośrednio przed zatrzymaniem dokonał kradzieży przyczepki samochodowej.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna działał razem z 30-latkiem na terenie Gdańska i powiatu kartuskiego. Złodziejom przedstawiono siedem zarzutów kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. 23- latek dodatkowo odpowie za kierowanie pojazdem pomimo orzeczonego zakazu sądowego. Wobec zatrzymanych na wniosek prokuratury zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności do lat 10, a wobec 23-latka kara może zostać zwiększona o połowę, ponieważ w przeszłości odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa przeciwko mieniu.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policjant z zatrzymanym przed drzwiami policyjnej celi
  • policjant prowadzi zatrzymanego do radiowozu
Powrót na górę strony