Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne niebezpieczne wyprzedzanie ciężarówki na "ósemce"

Data publikacji 18.06.2021

Kamera nieoznakowanego radiowozu podlaskiej grupy Speed nagrała niebezpieczne wyprzedzanie kierowcy ciężarówki. Do zdarzenia doszło na krajowej "ósemce" w rejonie miejscowości Dryga. 38-letni obywatel Rumunii wyprzedzał ciężarówkę na zakazie i skrzyżowaniu. Kierowca został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

W miniony czwartek, w rejonie miejscowości Dryga, w powiecie sokólskim policjanci z podlaskiej grupy Speed zatrzymali do kontroli volvo. Kamera ich nieoznakowanego radiowozu zarejestrowała niebezpieczne manewry kierowcy ciężarówki. Na nagraniu widać jak wyprzedza on samochód ciężarowy na skrzyżowaniu i lekceważy przy tym zakaz wyprzedzania dla tej kategorii pojazdów. Jego niebezpieczna jazda mogła zakończyć się tragicznie, bo z naprzeciwka jechał już inny samochód ciężarowy. Chwilę później kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą volvo siedział 38-latek, który został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych.

Kierowco! Pamiętaj, że na drodze nie jesteś sam. Ponownie apelujemy o rozsądek na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 24.86 MB)

Pliki do pobrania

  • 30.04 KB
    Deskrypcja tekstowa.
Powrót na górę strony
Polska Policja