Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Tarnogórski dzielnicowy został Mistrzem Polski i ustanowił nowy rekord

Data publikacji 18.06.2021

Aspirant sztabowy Ryszard Preg już po raz drugi został Mistrzem Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi ważącej 100 kilogramów. Tym razem ustanowił nowy rekord Polski. Nasz mistrz wycisnął sztangę aż 40 razy, nie pozostawiając swoim konkurentom żadnych szans na zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów zawodowych i sportowych.

W miniony weekend w Centrum Sportowym Spartan we Wrocławiu odbyły się VI Mistrzostwa Polski w wyciskaniu wielokrotnym sztangi. W mistrzostwach wziął udział dzielnicowy z Tarnowskich Gór aspirant sztabowy Ryszard Preg. Policjant rywalizował z uczestnikami z całej Polski. W swojej kategorii wagowej +80 kilogramów okazał się najsilniejszy. W czasie 5 minut, 40 razy wycisnął 100-kilogramową sztangę, z chwilowym zatrzymaniem jej u góry. Ten wynik dał mu już po raz drugi Mistrzostwo Polski. Jednocześnie policjant ustanowił nowy rekord Polski, który wcześniej wynosił 37 powtórzeń.

Podczas tych samych zawodów, nasz policjant wziął udział w konkurencji wyciskania wielokrotnego z wyborem obciążenia. W tych zawodach, dzielnicowy w ciągu 5 minut wycisnął sztangę o wadze 42,5 kilograma aż 187 razy, plasując się na drugim miejscu na podium.

Dzielnicowy Preg jest dumny ze swojego sukcesu, ale zapowiada, że nie spocznie na laurach i cały czas będzie ciężko trenował, aby obronić tytuł Mistrza Polski i być może pobić nowo ustanowiony rekord Polski w wyciskaniu wielokrotnym.

(KWP w Katowicach / kp)

  • Na zdjęciu widać stojącego na pierwszym miejscu podium dzielnicowego aspiranta sztabowego Ryszarda Prega, który w dłoni trzyma puchar. Obok policjanta, na niższych miejscach podium stoją jego konkurenci
  • Na zdjęciu widać dzielnicowego, który leży na ławce i wyciska sztangę. Obok niego widać sędziów sportowych
  • Na zdjęciu widać aspiranta sztabowego Ryszarda Preg, który trzyma puchary z mistrzostw
Powrót na górę strony