Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant odznaczony orderem „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie”

Data publikacji 18.06.2021

W siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy, odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń. Asp. szt. Roland Florek, dzielnicowy z komisariatu w Pruchniku, został odznaczony medalem „Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa” za zasługi na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego i działalność dla RCKiK w Rzeszowie.

W poniedziałek, w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie, z okazji Światowego Dnia Krwiodawcy uhonorowano najbardziej zaangażowanych w ideę krwiodawstwa. Propagowanie tego dnia ma za zadnie zwiększyć świadomość społeczeństwa, jak bezcenne jest oddawanie krwi i zachęcić innych do dzielenia się tym bezcennym darem.

Wśród wyróżnionych osób znalazł się funkcjonariusz  z komisariatu w Pruchniku. Dzielnicowy asp. szt. Roland Florek został odznaczony medalem „ Zasłużony dla Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa”. Odznaczenie to jest wręczane osobom, które nie tylko są dawcami ale też czynnie zachęcają innych do takiej pomocy organizując kolejne akcje.

Asp. szt. Roland Florek od 15 lat służy w Policji. Z Honorowym Krwiodawstwem związany jest od 17 lat. Oddał już ponad 39 litrów tego najcenniejszego daru życia. W 2007 r., 2009 r. i w 2012. r., otrzymał odznaki „Zasłużony Honorowy Dawca Krwi”. W 2015 r. został wyróżniony „Odznaką honorową  PCK IV stopnia”, a w 2016 r. odebrał odznakę „Honorowy Dawca Krwi Zasłużony dla Zdrowia Narodu”.

  • Medal. legitymacja oraz wyróżnienie dla Rolanda Florka Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi w którym Dyrektor Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie dr n. o zdr. Ewa Zawilińska "składa wyrazy uznania za wieloletnią współpracę na rzecz promowania honorowego oddawania krwi w województwie podkarpackim. Tylko nieustanne kształtowanie świadomości społeczeństwa. iż bezcenny Dar Krwi - to życiodajny lek, który tylko człowiek człowiekowi może podarować jest w stanie powiększać krąg honorowych dawców krwi i ratować życie ludzkie. Życzę zdrowia, szczęścia i niesłabnącej energii w urzeczywistnianiu zawodowych planów i osobistych marzeń oraz liczę na dalszą aktywność w służbie krwi."
    Fot. KPP Jarosław
  • Odznaczony policjant wśród innych wyróżnionych osób
    Fot. KPP Jarosław
  • Zdjęcie zbiorowe - wyróżnione osoby przez RCKiK w Rzeszowie, wśród nich umundurowany policjant
    Fot. KPP Jarosław
Powrót na górę strony