Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Seryjny grafficiarz spowodował straty na kwotę co najmniej 100 tys. zł

Data publikacji 18.06.2021

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o serię uszkodzeń mienia na terenie miasta. Nielegalny proceder uprawiał on od około 2 lat. Funkcjonariusze ustalili, że pozostawił graffiti na elewacjach około 50 obiektów, czym spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tys. złotych. Malował za każdym razem swój podpis „SZTOS”. Teraz grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Na podstawie zebranego materiału procesowego jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze ustalili, a następnie zatrzymali 35-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o serię uszkodzeń mienia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna swój nielegalny proceder uprawiał od około 2 lat. Malował farbą między innymi elewacje różnych budynków, lampy, mosty, skrzynki energetyczne i wiadukty, działając w ten sposób głównie na szkodę podmiotów publicznych. Według ustaleń funkcjonariuszy jeleniogórzanin zniszczył w ten sposób elewacje co najmniej 50 obiektów. Swoim zachowaniem spowodował straty w wysokości nie mniejszej niż 100 tysięcy złotych. Na wszystkich obiektach pozostawiał swój podpis „SZTOS”. Mężczyzna twierdził, iż malowanie graffiti jest jego stylem życia.

Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają kolejnych pokrzywdzonych, a oni szacują poniesione straty.

35-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie. Teraz za swoje czyny odpowie przed sądem, a grozić mu może kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Sąd zdecydował już o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • graffiti na jednej ze ścian
  • graffiti na dużym bloku mieszkalnym
  • graffiti na wiadukcie
Powrót na górę strony