Sukces płockich policjantów w zawodach kickboxingu

Data publikacji 21.06.2021

Blisko 170 zawodników wzięło udział w zawodach o Puchar Polski Wojska Polskiego i Służb Mundurowych w kickboxingu. Impreza odbyła się w miniony weekend na terenie Kampusu Mundurowego Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości w Kaliszu. Miejsca na podium zajęli dwaj policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku.

Impreza miała się odbyć pierwotnie w marcu, ale ze względu na obostrzenia została przełożona. Do zmagań zgłosiło się prawie 170 zawodników. Oprócz żołnierzy w zawodach uczestniczyli mundurowi reprezentujący m.in. Straż Graniczną, Policję, Straż Pożarną i Służbę Więzienną. Rywalizacja toczy się w trzech formułach - pointfighting, kick-light i K-1 z podziałem na wagi i kategorie wiekowe.

W mistrzostwach wzięło udział także dwóch policjantów z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Płocku. St.post. Dariusz Krajewski, który w formule point-fighting zajął 2 miejsce i post. Radosław Kuzia, który w formule K-1 zajął 1 miejsce oraz w formule kick-light również zajął 1 miejsce.