Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Licznik w citroenie cofnięty o niemal 400 tysięcy kilometrów

Data publikacji 22.06.2021

Cofnięty prawie o 400 tysięcy kilometrów licznik drogomierza ujawnili policjanci podczas sprawdzenia zatrzymanego do kontroli citroena jumpera. 36-letni kierowca tłumaczył policjantom, że drogomierz przy stanie 400 tysięcy zaczął wskazywać od zera ilość przebytych kilometrów. Policjanci przypominają, że ingerencja w stanu urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Wczoraj, 21.06.br., w miejscowości Turów, na drodze K-19, mundurowi radzyńskiej drogówki podczas patrolu zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu marki Citroen Jumper. Podczas sprawdzania wskazań drogomierza mundurowi ujawnili nieprawidłowości. Wskazania stanu licznika zamontowanego w pojeździe, a zapisy w systemie podczas ostatniego badania technicznego różniły się o niemal…400 tysięcy kilometrów.

Citroenem kierował 36-letni mieszkaniec gminy Ulan-Majorat, który ujawnione rozbieżności tłumaczył tym, że przy stanie 400 tysięcy drogomierz zaczął wskazywać od zera ilość przebytych kilometrów. Teraz policjanci będą wyjaśniać okoliczności zdarzenia.

Dzięki nowelizacji rozporządzenia w sprawie kontroli ruchu drogowego policjanci podczas kontroli drogowej weryfikują wskazania licznika w pojeździe. Ingerencja w stan urządzenia jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

(KWP w Lublinie / mw)

Powrót na górę strony