Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wsparcie walki z pandemią

Data publikacji 22.06.2021

Zarząd Powiatu w Nysie złożył podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafała Kochańczyka i Komendanta Powiatowego Policji w Nysie mł. insp. Edwarda Flagi za zaangażowanie we wspólną walkę z Covid-19. Starosta Nyski, Pan Andrzej Kruczkiewicz przekazując podziękowania skierował szczególne słowa uznania za wkład i pracę dla policjantów, na których pandemia nałożyła dodatkowe zadania, podyktowane troską o życie i zdrowie lokalnej społeczności.

21 czerwca br. Starosta Nyski, Pan Andrzej Kruczkiewicz przekazując podziękowania na ręce Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu insp. Rafała Kochańczyka i Komendanta Powiatowego Policji w Nysie mł. insp. Edwarda Flagi dziękował wszystkim nyskim policjantom za olbrzymi wkład i pracę podczas walki z pandemią.

Nyscy policjanci od wielu lat współpracują z władzami miasta dbając o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu. Kiedy pojawił się koronawirus SARS-CoV-2, nikt tak naprawdę nie zdawał sobie wówczas sprawy z jakimi ograniczeniami będzie trzeba się zmierzyć i jak ciężka praca czeka wszystkich.

Aby ograniczyć rozprzestrzenianie się pandemii, na policjantów nałożono nowe zadania. Mundurowi angażowali się w informowanie społeczeństwa o zaleceniach sanitarnych, wprowadzonych w związku z koronawirusem. Funkcjonariusze pilnowali również porządku i bezpieczeństwa na granicach państwa. Do tej pory sprawdzają czy osoby poddane obowiązkowej kwarantannie oraz izolacji, przestrzegają jej zasad oraz interweniują wobec osób łamiących przepisy.

(KWP w Opolu / mw)

  • dwóch umundurowanych policjantów, dwóch mężczyzn w garniturach i kobieta w sukience pozują w sukience
  • mężczyzna w garniturze ściska dłoń policjantowi
  • wręczenie podziękowań policjantowi prze kobietę i mężczyznę
Powrót na górę strony