Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Utrwalają wiedzę i doskonalą umiejętności, by skutecznie pomagać

Data publikacji 22.06.2021

Policjanci cyklicznie i na różne sposoby doskonalą swoje umiejętności, utrwalają posiadaną wiedzę i zdobywają nową. Wszystko po to, by jeszcze skuteczniej realizować powierzane im zadania oraz służyć skuteczną i profesjonalną pomocą mieszkańcom i turystom. Policyjni wodniacy z Warmii i Mazur, dla których zaczął się najbardziej pracowity czas w roku, swoje umiejętności doskonalą podczas szkolenia zorganizowanego wspólnie przez KWP w Olsztynie i WSPOL w Szczytnie.

Pandemia, związane z nią ograniczenia i obostrzenia sprawiły, że wiele rzeczy musiało zostać na nowo wymyślonych i zorganizowanych. Dotyczy to również szkoleń przeznaczonych dla policjantów, którym zależy na tym, aby ich służba nieustannie była skuteczna i profesjonalna. Wszystko po to, żeby mogli realizować powierzone im zadania w taki sposób, jak jest to od nich oczekiwane. Przed komórkami odpowiedzialnymi za wyszkolenie policjantów stanęło niełatwe zadanie zorganizowania szkoleń i kursów, które będą się odbywać zgodnie z obowiązującymi zasadami i przepisami sanitarnymi, a jednocześnie nie stracą na jakości. Zadanie, z którego się wywiązują.

Policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie wspólnie z funkcjonariuszami Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie przygotowali szkolenie skierowane do grupy policjantów, dla której właśnie zaczął się najbardziej pracowity czas w roku.

45 policyjnych wodniaków z Warmii i Mazur zostało podzielonych na 3 grupy, które uczestniczą w przeznaczonym dla nich szkoleniu. Każda z grup podczas pobytu w WSPOL oraz nad jeziorem Wałpusz odbędzie dwudniowe szkolenie z części teoretycznej i praktycznej. Szczególny nacisk jest położony na tę drugą część. Część praktyczna ćwiczeń obejmuje: udzielanie pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, podejmowanie osób z wody, poszukiwanie zaginionych i pływanie łodzią w trudnych warunkach. Jednym z elementów będzie ćwiczenie działań ratowniczych prowadzonych w nocy. Wszystko po to, by jak najlepiej oddać realizm zdarzeń, które mogą spotkać wodniaków podczas służby. Szkolenie zostanie zakończone egzaminem, który zweryfikuje poziom posiadanej przez policjantów wiedzy.

(tm)

Powrót na górę strony