Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Pożar hali w Chorzowie. Nie żyje jedna osoba

Data publikacji 22.06.2021

Chorzowscy policjanci, pod nadzorem prokuratury, wyjaśniają okoliczności i przyczyny pożaru hali, do którego doszło przy ulicy Piotra Skargi. Niestety w wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba. Od wczoraj na miejscu zdarzenia trwają czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa.

Wczoraj, 21.06.2021 r., kilka minut po godzinie 6.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie został powiadomiony o pożarze jednej z hal przy ulicy Piotra Skargi. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby. Walka z żywiołem trwała kilka godzin, obecni na miejscu mundurowi z chorzowskiej komendy cały czas zabezpieczali miejsce zdarzenia oraz dbali o to, aby wozy strażackie bezproblemowo mogły dotrzeć na miejsce akcji. W trakcie dogaszania pożaru, strażacy znaleźli w środku ciało mężczyzny. Prokurator zarządził przeprowadzenie sekcji zwłok, która wskaże dokładną przyczynę jego śmierci.

Od wczoraj na miejscu zdarzenia trwają czynności śledczych, w tym oględziny z udziałem biegłego do spraw pożarnictwa. Kryminalni pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie wyjaśniają teraz szczegółowe przyczyny i okoliczności, w jakich doszło do pożaru.

(KWP w Katowicach / mw)

  • zdjęcie z miejsca pożaru">
  • zdjęcie z miejsca pożaru
  • zdjęcie z miejsca pożaru
Powrót na górę strony