Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne składowisko odpadów pod Janikowem

Data publikacji 23.06.2021

Policjanci wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją namierzyli miejsce, gdzie znajdowały się setki opon, podkładów kolejowych oraz innych odpadów. Wszystko to znajdowało się na nielegalnym składowisku pod Janikowem. Właściciel posesji usłyszał zarzuty karne i został objęty policyjnym dozorem. Grozi mu kara do 5 lat więzienia.

W poniedziałek, 21.06.2021 r., kryminalni z inowrocławskiego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą i korupcją uzyskali informację o tym, że w jednej z miejscowości gminy Janikowo może znajdować się nielegalne składowisko odpadów.

Policjanci pojechali na teren posesji, by zweryfikować ustalenia. Podczas przeszukania kryminalni ujawnili ponad pół tysiąca zużytych opon, 73 sztuki podkładów kolejowych oraz 10 big bagów z zawartością pojemników po aerozolach i zużyte części elektroniczne. Ustalili również ponad wszelką wątpliwość, że składowisko jest nielegalne, a „asortyment” może zagrażać życiu i zdrowiu ludzi oraz środowisku.

Dlatego do sprawy został zatrzymany 41-letni właściciel posesji. Jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut z kodeksu karnego. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli podejrzanemu mienie wartości 80 tys. zł. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. W tej sprawie trwa śledztwo.

(KWP w Bydgoszczy / mw)

Powrót na górę strony