Sukcesy policyjnych misjonarzy również po służbie

Data publikacji 23.06.2021

Policjanci z XXXII. rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie okazali się bezkonkurencyjni i zwyciężyli w zawodach Scottish Highland Games. Igrzyska tradycyjnych szkockich gier odbyły się w bazie Camp Novo Selo.

W kosowskiej bazie odbyły się tradycyjne szkockie igrzyska Scottish Highland Games. Udział w nich wzięli również policjanci z XXXII. rotacji Jednostki Specjalnej Polskiej Policji w Kosowie. W zawodach mundurowi musieli zmierzyć się z konkurencjami siłowymi i wytrzymałościowymi. Każdy zawodnik wykonywał pchnięcie kulą o wadze 7,26 kg, maszerował 50 metrów ze 100-kilogramowym obciążeniem, a także rzucali kaloszem.

• Trzech polskich policjantów ciągnie samochód za pomocą liny od lewej do prawej. Na twarzach widać duży wysiłek.
    Przeciąganie pojazdu.
  • Przenoszenie 10-kilogramowych kanistrów z wodą. Policjanci w czarnych koszulkach niosą na karkach czarne pojemniki.
    Przenoszenie 10-kilogramowych kanistrów z wodą.
  • Policjant w stroju sportowym rzuca za siebie żółtym kaloszem.
    Rzut kaloszem.

Uczestnicy przeciągali również samochód na czas ba dystansie 50 metrów w 3-osobowych zespołach. Były również zmagania w zespołowym przeciąganiu liny. Jedną z najtrudniejszych konkurencji okazał się jednak rzut drewnianym balem. Żeby zaliczyć tę próbę belka musiała obrócić się o 180 stopni i upaść w wyznaczonym miejscu - wtedy zdobywało się najwięcej punktów.
W konkurencji „Suprice running” policjanci musieli łącznie „spalić” na rowerze 120 kilokalorii, a następnie przebiec po 400 metrów z 20-kilogramową bańką z wodą, następnie z workiem, później z 16-kilogramowym kettlem, a na koniec z 10-kilogramową piłką lekarską.

• Policjant miota kulę zza prawego ramienia pod kątem czterdziestu pięciu stopni.
    Pchnięcie kulą o wadze 7,26 kg.
  • Policjant podnosi szkielet z rur, na którym założone są po obu stronach obciążniki. Cała konstrukcja waży 100 kilogramów.
    "Spacer farmera"
  • Policjant trzyma w rękach długi bal, który będzie wyrzucony w górę.
    Rzut drewnianym balem.

Polscy policjanci okazali się bezkonkurencyjni i wygrali klasyfikację generalną pokonując pozostałe 13 drużyn z innych państw. W składzie drużyny reprezentującej polską Policję znaleźli się asp. Damian Wadowski z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Ppolicji w Płocku, sierż.szt. Dariusz Podkowiński z I-go Komisariatu Policji w Radomiu, asp. Grzegorz Puła z Komendy Powiatowej Policji  w Dąbrowie Tarnowskiej, asp. Jerzy R. z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Katowicach, podkom. Konrad P. z SPKP w Kielcach oraz sierż.szt. Grzegorz L. z SPKP we Wrocławiu .

• Uczestnicy zawodów w strojach sportowych i służbowych stają w dwuszeregu. Niektórzy mają pomalowane na biało-czerwono twarze. Polscy policjanci są w czarnych koszulkach.
    Uczestnicy zawodów.
  • Na stoliku stoją puchary. Mężczyzna sięga po stojący na środku największy puchar ze wstążeczkami.
    Wręczanie pucharów.
  • Polscy policjanci stoją z biało-czerwoną flagą. Po prawej stronie stoi szkocki żołnierz i gra na kobzie.
    Zwycięzcy zawodów.

Zwycięzca międzynarodowych zawodów strzeleckich w Golesh.Wygrana w szkockich zawodach to nie jedyny sukces sportowy polskich   w ostatnim czasie. Mundurowi zajęli także wszystkie miejsca na podium w zawodach strzeleckich „IPSC Shooting Challange” organizowanych przez węgierskich żołnierzy w miejscowości Golesh.

Pierwsze miejsce w zawodach zdobył asp. Jerzy R. z SPKP w Katowicach, który zdobył 100% możliwych punktów. Na drugim miejscu uplasował się asp. Paweł S. również z SPKP w Katowicach zdobywając 92% punktów, a na trzecim miejscu podium stanął st. sierż. Cezary Motyka z Wydziału Konwojowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie osiągając 86% skuteczności.