Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

O bezpiecznych wakacjach wierszem. Policjantka dzieciom

Data publikacji 24.06.2021

"A kiedy wejdę do wody? Jak będą ze mną rodzice i ratownik blisko, bo to musi być strzeżone kąpielisko”-to tylko fragment wiersza przygotowanego przez funkcjonariuszkę słupskiej komendy, w którym przedstawione są zasady bezpieczeństwa podczas wakacji. Cały wiersz dedykowany jest wszystkim dzieciom, które jutro rozpoczną wakacje.

Funkcjonariuszka słupskiej komendy przygotowała wiersz, w którym za pomocą rymów przedstawia kilka zasad bezpieczeństwa podczas wakacji. Pierwsze odczytanie odbyło się wczoraj w SP w Kobylnicy, gdzie policjantka przeprowadziła spotkanie z najmłodszymi uczniami. Nie tylko prezentacja treści wywołała uśmiech, ale udział policjantki w przedstawieniu przygotowanym przez dzieci, rozmowa na temat bezpieczeństwa i eksperyment przeprowadzony z cukierkami. Słodki poczęstunek osłodził uczniom dzień, ale spełnił też rolę edukacyjną. Dzieci znają już zagrożenia wynikające z obdarzenia zaufaniem obcych osób i wiedzą, że nie wolno np. brać od nich słodyczy.

Rok szkolny kończy się jutro, więc policjantka zdążyła zadać pracę domową. Po powrocie do domu dzieci miały zadzwonić do swoich dziadków i przypomnieć im o tym, że prawdziwi policjanci NIGDY nie angażują obywateli w akcje kryminalne i nie proszą ich o pieniądze. Wszystko w trosce o bezpieczeństwo seniorów.

Na końcu spotkań policjantka przekazała nauczycielom wiersze, które każde dziecko otrzyma wraz ze świadectwem.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • SP w Kobylnicy, policjantka na spotkaniu z najmłodszymi uczniami
  • SP w Kobylnicy, policjantka na spotkaniu z najmłodszymi uczniami
Powrót na górę strony