Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zakończyli poszukiwania 75-latki - kobieta została odnaleziona

Data publikacji 24.06.2021

Od wtorku 22 czerwca br. trwały poszukiwania zaginionej 75-letniej mieszkanki gminy Pruszcz Gdański. Policjanci kierowali akcją na dużą skalę, z wykorzystaniem śmigłowca, drona, psa i grup poszukiwawczych. Informacje o zaginionej mundurowi rozpowszechnili za pośrednictwem mediów i portali społecznościowych. Dzisiaj rano po otrzymaniu kolejnego sygnału zaginiona 75-latka została odnaleziona. Policjanci udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i przekazali ją zespołowi ratownictwa medycznego.

We wtorek 22 czerwca br., wieczorem, do pruszczańskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 75-letniej mieszkanki gminy Pruszcz Gdański. Policjanci po zebraniu niezbędnych informacji natychmiast rozpoczęli działania poszukiwawcze. Z ustaleń mundurowych wynikało, że życie i zdrowie kobiety może być zagrożone. W związku z tym w akcję poszukiwawczą zaangażowano znaczne siły i środki. Policjantów z powiatu gdańskiego wspomagali mundurowi z Oddziału Prewencji Policji w Gdańsku i przewodnik z psem tropiącym z Kościerzyny. Wykorzystano policyjny śmigłowiec, który z powietrza przeszukiwał teren działań. Zbiorniki wodne sprawdzali strażacy przy użyciu łodzi.

W poszukiwaniach uczestniczyli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej z Pruszcza Gdańskiego i Kartuz, strażacy ochotnicy z powiatu gdańskiego, a także stowarzyszenia - grupy poszukiwawczo-ratownicze i mieszkańcy gminy Pruszcz Gdański. Łącznie w działaniach brało udział blisko 200 osób.

Dzięki współpracy z Urzędem Gminy Pruszcz Gdański policjanci mieli możliwość wykorzystania bezzałogowego statku powietrznego, będącego własnością urzędu. Operator drona przy użyciu kamery sprawdzał miejsca trudno dostępne z ziemi.

Policjanci rozpowszechnili informację o zaginięciu kobiety w mediach tradycyjnych i społecznościowych. W związku z akcją informacyjną mundurowi otrzymywali liczne sygnały o możliwym miejscu przebywania 75-latki. Mundurowi sprawdzali każdą wiadomość.

W czwartek 24 czerwca br., rano, policjanci otrzymali informację, że jeden z mieszkańców gminy Pruszcz Gdański zauważył kobietę, która wyglądem przypomina zaginioną 75-latkę. Mundurowi natychmiast udali się na wskazane miejsce i sprawdzili tożsamość kobiety. Okazało się, że jest to poszukiwana zaginiona. Policjanci udzielili kobiecie przedmedycznej pomocy i wezwali na miejsce karetkę pogotowia. Mundurowi zawiadomili też rodzinę zaginionej.

Kobieta została przewieziona przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala w Gdańsku.

Policjanci dziękują wszystkim osobom i instytucjom za zaangażowanie w akcję poszukiwawczą.

(KWP w Gdańsku / mw)

  • policyjny śmigłowiec
  • policjant i mężczyzna ubrany po cywilnemu, który steruje dronem
  • policjanci w lesie, z tyłu stoją policyjne radiowozy
Powrót na górę strony