Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Znieważył miejsce kultu religijnego, został zatrzymany przez szczecińskich policjantów

Data publikacji 25.06.2021

Szczecińscy policjanci zatrzymali 39-letniego mieszkańca Szczecina, który znieważył miejsce kultu religijnego przy ul. Orawskiej. W przeszłości był już notowany między innymi za przestępstwa przeciwko mieniu.

Przy tej sprawie pracowali policjanci z różnych wydziałów. Funkcjonariusze z Referatu Wywiadowczego Komendy Miejskiej wytypowali osobę odpowiedzialną za te czyny, a ich koledzy z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji Szczecin – Śródmieście zatrzymali mężczyznę podejrzanego o obrażenie uczuć religijnych innych ludzi, a także zniszczenia mienia.

Jak ustalili śledczy, podejrzany pomiędzy 19, a 20 czerwca br. sprofanował przedmioty czci religijnej niszcząc figury sakralne i kapliczkę przy kościele w Parafii Matki Bożej Jasnogórskiej. Prowadzone czynności oraz zebrane przez nich informacje pozwoliły na przedstawienie 39-latkowi w tej sprawie zarzutów. Dodatkowo odpowie również za zniszczenia mienia na terenie miasta.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Za popełnione przestępstwa grozić mu może łącznie nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Szczecinie / mw)

Powrót na górę strony