Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszty dla podejrzanego o usiłowanie zabójstwa i kobiety, która go do tego namawiała

Data publikacji 25.06.2021

Trzy miesiące aresztu dla osób podejrzanych w sprawie usiłowania zabójstwa. Mężczyzna usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa, a kobieta podżegania do popełnienia przestępstwa. Jeden z pokrzywdzonych został raniony nożem, natomiast drugi został pogryziony przez psa, którego szczuła podejrzana. Zatrzymanym może grozić kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Bolesławcu bezpośrednio po zdarzeniu na terenie gminy Nowogrodziec zatrzymali mężczyznę, który podczas kłótni przy użyciu noża zaatakował dwie osoby. Na podstawie zebranych informacji policjanci z Nowogrodźca zatrzymali następnie kobietę, która również uczestniczyła w sprzeczce i namawiała do popełnienia przestępstwa przeciwko życiu. Podejrzana dodatkowo szczuła psa, który zaatakował drugiego pokrzywdzonego powodując u niego uszkodzenia ciała.

Zatrzymani to mieszkańcy powiatu bolesławieckiego. Mężczyzna był wcześniej karany m. in. za przestępstwa narkotykowe.

Ustalenia policjantów i zebrany materiał dowodowy pozwolił na postawienie każdemu z zatrzymanych 3 zarzutów. 40-letni mężczyzna usłyszał dwa zarzuty usiłowania zabójstwa oraz kierowania gróźb karalnych, natomiast 43-letnia kobieta odpowie za podżeganie do popełnienie zabójstwa, kierowanie gróźb oraz szczucie psa, czym doprowadziła do obrażeń ciała pokrzywdzonego.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej w Bolesławcu sąd zdecydował o zastosowaniu tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy wobec obojga zatrzymanych. Grozi im kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony