Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w podciąganiu na drążku

Data publikacji 28.06.2021

IX Ogólnopolskie Mistrzostwa Polski w podciąganiu na drążku odbyły się wczoraj w Radzyniu Podlaskim. Udział w tym sportowym przedsięwzięciu wzięli także funkcjonariusze Policji, dla uczestników pikniku mundurowi przygotowali wiele atrakcji.

Organizatorem przedsięwzięcia był Form Fitness Radzyń Podlaski oraz stowarzyszenie Lodołamacze Radzyń Podlaski. Wzorem z lat poprzednich, jednym z tegorocznych patronatów Mistrzostw został sam Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie inspektor Artur Bielecki, który ufundował nagrody dla zwycięzców.  Udział w przygotowanych konkurencjach wzięli zawodnicy z całego kraju, również czynni i emerytowani Policjanci. Poza główną konkurencją podciągania się na drążku, odbyły się także dwie dodatkowe konkurencje: przysiady dla kobiet w kamizelce o wadze 20 kilogramów oraz pompki pucharowe na komendę.  Podczas trwania zawodów prowadzona była także zbiórka datków na cel charytatywny.

Radzyńscy policjanci również włączyli się w tę inicjatywę. Przygotowali stoisko policyjne, gdzie na uczestników imprezy czekały pokazy jednostki broni wykorzystywane przez funkcjonariuszy,  między innymi karabiny maszynowe i pistolety oraz specjalistyczne wyposażenie i umundurowanie policjantów do służby. Można było również usiąść za kierownicą radiowozu, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Oprócz prezentacji swojej pracy, mundurowi nie zapomnieli także o profilaktyce. Na stoisku policyjnym nie zabrakło informacji dotyczących bezpieczeństwa podczas trwających wakacji, w szczególności spędzanych nad wodą, dodatkowo najmłodsi uczestnicy imprezy mogli otrzymać gadżety ufundowane przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim z PZU Oddział w Radzyniu Podlaskim, oraz upominek z kampanii „ Kręci mnie Bezpieczeństwo nad wodą” 

młodszy aspirant Piotr Woszczak

Powrót na górę strony