Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci przejęli kontrabandę

Data publikacji 28.06.2021

Wytężona praca legnickich policjantów oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej zakończyła się zatrzymaniem mężczyzny podejrzanego o paserstwo akcyzowe. Podczas sprawdzenia pojazdu oraz zajmowanych przez lubinianina pomieszczeń zabezpieczono ponad 108 tys. sztuk papierosów, a także blisko 11 kilogramów krajanki tytoniowej. Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść ponad 143 tysiące złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

To kolejne wspólne i co najważniejsze zakończone sukcesem działania legnickich policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej z Legnicy wymierzone przeciwko nielegalnemu obrotowi towarami akcyzowymi.

Efektem współpracy jest zatrzymanie 41-letniego mieszkańca Lubina, który przewoził w swoim pojeździe blisko 11 kilogramów krajanki tytoniowej oraz ponad 500 paczek papierosów. W wyniku dokładnego sprawdzenia zajmowanych przez mężczyznę pomieszczeń, mundurowi zabezpieczyli łącznie ponad 108 tysięcy sztuk papierosów pochodzących z przemytu, które dzięki intensywnej pracy funkcjonariuszy nie trafią do obrotu.

Straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconego podatku akcyzowego mogły wynieść w tym przypadku ponad 143 tysiące złotych. Zatrzymanemu grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, przepadek zabezpieczonego mienia oraz wysoka grzywna.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • policjant wraz z funkcjonariuszem straży sprawdzają kartony z papierosami
  • zabezpieczone kartony z nielegalnymi papierosami
  • samochód w którym przewożone były nielegalne papierosy

Film Legniccy policjanci przejęli kontrabandę

Pobierz plik Legniccy policjanci przejęli kontrabandę (format mp4 - rozmiar 27.47 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony