Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Przewodnicy i ich psy w akcji

Data publikacji 28.06.2021

W Uhowie, w rejonie mostów, policjanci wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi doskonalili umiejętności. Wszystko po to, aby w realnych sytuacjach przewodnik zawsze mógł liczyć na swojego psa. Na lądzie, w wodzie i powietrzu mundurowe duety ćwiczyły między innymi podciągane na linie, szukały i obezwładniały ukrytych pozorantów, czy szukały pod wodą oraz w piasku narkotyków. W szkoleniu wzięli udział również funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej oraz Żandarmerii Wojskowej.

Dzisiaj przewodnicy psów służbowych, w rejonie mostów w Uhowie doskonalili swoje umiejętności. Wszystko po to, aby wykonując nietypowe zadania, przewodnik budował ze swoim psem specyficzną więź i relację. Są one niezbędna w ich codziennej wspólnej służbie. Dzięki nim przewodnik ma pewność, że nawet w ekstremalnych sytuacjach będzie mógł zawsze liczyć na swojego czteronożnego przyjaciela. W szkoleniu wzięło udział ponad 50 psów, które na co dzień wspierają pracę funkcjonariuszy z Policji, Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Ochrony Kolei, Służby Więziennej, a także żołnierzy z Żandarmerii Wojskowej. Nad bezpieczeństwem uczestników na wodzie i podczas ćwiczeń wysokościowych dbali strażacy. Mundurowi ze swoimi psami pokonywali niecodzienne przeszkody na lądzie, w wodzie i powietrzu. Z pokładu policyjnej łódki byli podciągani na linie zawieszonej na kolejowym moście, a w rejonie mostu drogowego, ćwiczyli umiejętności obronne swoich psów. Nie zabrakło także takich elementów jak zatrzymywanie osoby z wykorzystaniem psa służbowego. Zwierzę, musiało znaleźć pozoranta na wysokości, a także samo przepłynąć na drugą stronę rzeki. Jednym z wielu zadań jakie musieli wykonać przewodnicy było wyszukiwanie zapachów narkotyków, tytoniu  i materiałów wybuchowych ukrytych pod wodą oraz w piasku. Na zakończenie zmierzyli się z poszukiwaniem osoby w trudnych warunkach. Na rzece Narew, w głębi zalewowego terenu, gdzie trzciny sięgały około 2 metrów wysokości  pies miał za zadanie odnaleźć osobę i doprowadzić do niej przewodnika. W szkoleniu wzięło udział 19 policyjnych przewodników wraz ze swoimi czworonożnymi podopiecznymi o specjalnościach do poszukiwania ludzi, patrolowo-tropiącej oraz do wyszukiwania zapachów narkotyków i materiałów wybuchowych.

 • Przewodnik z psem służbowym na łodzi.
 • Przewodnik z psem służbowym wisi na linie na moście. Na wodzie jest policyjna łódka z dwoma policjantami i strażakiem.
 • Przewodnik z psem służbowym wisi na linie na moście. Na wodzie jest policyjna łódka z dwoma policjantami i strażakiem.
 • Przewodnik z psem służbowym wisi na linie na moście
 • Przewodnik z psem służbowym wisi na linie na moście. Na wodzie jest policyjna łódka z dwoma policjantami i strażakiem.
 • Policjant z psem stoją na brzegu
 • Między słupami pies z gryzie pozoranta.
 • Policjant trzyma w dłoniach mordę psa
 • Piesek w skrzyniach szuka zabronionych materiałów.
 • Pies atakuje pozoranta. Obok niego dwaj mężcyźni
 • Przewodnik z psem służbowym idą kładką przez rzekę. W oddali widać pozoranta.
 • Przewodnik z psem służbowym obok stoi pozorant.
Powrót na górę strony