Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Mazowiecka Lady D. - Justyna Kozdryk laureatką konkursu

Data publikacji 29.06.2021

Pięć kobiet z Mazowsza otrzymało tytuł „Mazowieckiej Lady D.”. Wyróżnienie to jest uhonorowaniem ich pracy i działań, które podejmują mimo swoich ograniczeń, oraz promocji postaw na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej pod koniec ubiegłego roku po raz drugi zorganizowało mazowiecką edycję konkursu znanego wcześniej na południu Polski - Konkursu Lady D. im. Krystyny Bochenek. Konkurs odbywa się pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Ogłoszenie wyników oraz gala połączona z wręczeniem nagród odbyła się dopiero w tym roku - w momencie, gdy można było zorganizować taką uroczystość.

Tytuł Lady D. jest skrótem angielskiego wyrażenia Lady Disabled (Dama Niepełnosprawna). W mazowieckiej edycji konkurs składa się z sześciu kategorii: „Dobry Start”, „Kultura i Sztuka”, „Sport”, „Życie Społeczne”, „Życie Zawodowe” - skierowanych do kobiet z niepełnosprawnościami działających w tych obszarach. W ostatniej kategorii - „Przyjaciółka Osób z Niepełnosprawnościami” - nagradzane są kobiety pełnosprawne, które podejmują działania na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami.

W kategorii „Sport” nagrodę otrzymała Justyna Kozdryk - polska sztangistka i medalistka igrzysk paraolimpijskich, podnosi ciężary o wadze blisko 130 kg. W jej ciele drzemie wielki duch, a jej osobowość i postawa są inspiracją do działania w obszarze sportu zarówno dla osób pełno-, jak i niepełnosprawnych. Justyna Kozdryk ukończyła Akademię Pedagogiki Specjalnej w Warszawie. Z wykształcenia jest pedagogiem. Na co dzień pracuje w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Grójcu jako pracownik Policji. Jest dziewięciokrotną mistrzynią świata Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego i Wyciskania Sztangi Leżąc - wśród osób pełnosprawnych. Jest trzykrotną wicemistrzynią świata wśród osób niepełnosprawnych, dwunastokrotną mistrzynią Europy wśród pełnosprawnych oraz trzykrotną mistrzynią Europy wśród niepełnosprawnych.

(KWP w Radomiu / mw)

Powrót na górę strony