Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wpadli na ślad nielegalnego składowiska odpadów

Data publikacji 30.06.2021

Polkowiccy policjanci pod nadzorem głogowskiej prokuratury prowadzą śledztwo dotyczące nielegalnego procederu przewożenia i składowania odpadów. Już na wstępnym etapie funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn zamieszanych w ten proceder, a zebrany dotychczas przez policjantów materiał dowodowy pozwolił, by decyzją sądu zostali aresztowani na trzy miesiące.

W minionym tygodniu polkowiccy policjanci ustalili, że na jednej z posesji w gminie Gaworzyce trwa proceder nielegalnego składowania odpadów. Informacje te potwierdziły się, gdy funkcjonariusze wkroczyli na wytypowany teren.

Na jednej z działek ujawnili m.in. 150 zbiorników o pojemności 200 litrów oraz 60 zbiorników, które mogły pomieścić nawet 1000 litrów różnego rodzaju płynów. Każdy z nich był wypełniony oleistą cieczą nieznanego pochodzenia, która jest najprawdopodobniej szkodliwa dla środowiska.

Dzięki sumiennie zebranemu materiałowi dowodowemu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 36 i 47 lat. Obaj są podejrzewani m.in. o przestępstwo składowania odpadów wbrew przepisom ustawy o odpadach, bez decyzji niezbędnej do prowadzenia tego typu działalności.

Sąd Rejonowy w Głogowie oceniając materiał dowodowy zgromadzony przez funkcjonariuszy nie miał wątpliwości i tymczasowo aresztował obu podejrzanych na trzy miesiące.

Policjanci w dalszym ciągu wykonują czynności w tej sprawie. Całość śledztwa nadzorowana jest przez Prokuraturę Rejonową w Głogowie.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony