Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Legniccy policjanci odzyskali samochód o wartości 200 tys. złotych

Data publikacji 30.06.2021

Amatorzy cudzego mienia wpadli w ręce legnickich policjantów już kilka godzin po włamaniu i kradzieży pojazdu. Policjanci udowodnili jednemu z zatrzymanych krótkotrwałe użycie pojazdu o wartości 200 tys. złotych. Funkcjonariusze jeszcze tego samego dnia odzyskali skradzione auto. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Kilka dni temu legniccy policjanci otrzymali informację o włamaniu do jednej z firm na terenie miasta. Jak wynika z ustaleń funkcjonariuszy, sprawcy dokonali kradzieży: laptopów, dysku zewnętrznego, telefonu komórkowego, kluczyków od kilku samochodów, kart płatniczych oraz samochodu marki Jeep Grand Cherokee.

Wnikliwa i intensywna praca policjantów Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu skutkowała zatrzymaniem dwóch osób już kilka godzin po zdarzeniu. Poczynione ustalenia i doświadczenie funkcjonariuszy doprowadziły ich do stolicy Dolnego Śląska, gdzie ujawniono i odzyskano skradziony samochód o wartości 200 tys. złotych.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił śledczym na przedstawienie 46-latkowi zarzutów dotyczących krótkotrwałego użycia pojazdu oraz kradzieży z włamaniem.

Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Policjanci w dalszym ciągu wyjaśniają okoliczności tej sprawy i nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony