Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjny triathlonista

Data publikacji 02.07.2021

Młodszy aspirant Tomasz Sikora na co dzień pełni służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Myślenicach. Poza pracą znajduje czas by ciężko trenować, co odzwierciedla się w kolejnych podejmowanych przez niego wyzwaniach sportowych. W miniony weekend ukończył - Diablak Beskid Extreme Triathlon – symbol najtrudniejszej serii triathlonów w Polsce.

Tomasz Sikora w Policji pracuje od 2008 roku. Aktywne uprawienie sportu rozpoczął stosunkowo niedawno, bo około dwa lata temu.  Zaczął od biegania kilkukilometrowych dystansów i pływania na basenie, aby poprawić kondycję, jednak szybko złapał bakcyla i przebiegane dystanse stale się wydłużały…  Bardzo szybko zapragnął również rywalizacji sportowej i podejmował się udziału w różnych zawodach. W  ten sposób stał się uczestnikiem biegów górskich z cyklu Xrun, Winter Trial Małopolska czy Triathlon Jesienny Kocierz Extreme. Tomasz Sikora jest również świeżo upieczonym instruktorem pływania.  Do biegania dołożył więc pływanie oraz jazdę na rowerze i tak rozpoczął przygodę z triathlonem.
 
Jak sam relacjonuje: ,,miałem za sobą kilka górskich biegów, a że kocham pływać, to doszedłem do wniosku, że połączenie tych aktywności dałoby coś innego, nietypowego. Tak narodził się pomysł na "trajlon". Pierwsze zetknięcie z Open Water nastąpiło w maju 2020 - bo nigdy wcześniej nie pływałem w otwartych wodach”.
 
26 czerwca ukończył Diablak Beskid Extreme Triathlon, czyli: 3,5 km pływania,180 km na rowerze, a na koniec 44 km biegu. Myślenicki policjant pokonał te dystanse w łącznym czasie 17 godzin i 47 min.
Plany na najbliższą przyszłość to udział w kolejnych ekstremalnych zawodach i  ciągłe zwiększanie dystansów.
 
Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za naszego kolegę w kolejnych zawodach.

(KWP w Krakowie / mw)

  • młodszy aspirant Tomasz Sikora na rowerze
  • młodszy aspirant Tomasz Sikora w stroju sportowym pozuje do zdjęcia
  • Policyjny triathlonista z Myślenic wychodzi z wody, w tle widać łódź, fotografów, innych zawodników oraz osoby przyglądające się
Powrót na górę strony