Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Co zrobić kiedy dziecko sięga po alkohol?

Data publikacji 12.07.2021

14-latka z Żor upiła się do nieprzytomności. Na szczęście dziewczynkę znalazł policjant będący w czasie wolnym od służby i sprowadził pomoc. Niestety coraz młodsi sięgają po alkohol, dlatego też radzimy gdzie zwrócić się o pomoc, kiedy dziecko zaczyna pić.

Wczoraj po godzinie 16.00 policjant z żorskiego wydziału ruchu drogowego w czasie wolnym od służby natknął się w parku na nietrzeźwą 14-latkę. Dziewczynka oddychała, jednak leżała zupełnie bezwładnie i nie można było nawiązać z nią kontaktu. Policjant wezwał pogotowie i poinformował o zdarzeniu oficera dyżurnego.

Dziecko przetransportowane zostało przez załogę pogotowia ratunkowego do szpitala, gdzie otrzymało fachową pomoc. Na razie nie wiadomo, w jakich okolicznościach nastolatka spożywała alkohol i kto jej go dostarczył, ale już wyjaśniają to policjanci.

Niestety coraz młodsze dzieci sięgają po alkohol i często potrzebują one natychmiastowej pomocy medycznej. Dlatego też zachęcamy rodziców pijących dzieci do kontaktu z doradcami Pomarańczowej Linii - grupy osób zajmujących się profesjonalnie pomaganiem dzieciom i ich rodzicom w rozwiązywaniu trudnych problemów związanych z eksperymentowaniem z alkoholem oraz innymi środkami zmieniającymi nastrój i zachowania. Pod numerem telefonu 801 14 00 68 znajdziecie Państwo specjalistyczne wsparcie.

Plakat Pomarańczowej Linii na którym z prawej strony matka trzyma w objęciach dziecko. Po lewej stronie plakatu widac koło ratunkowe i napis Pomarańczowa Linia, a poniżej napis: Pomarańczowa linia wspiera rodziców pijących dzieci. Zadzwoń 801140068

(KWP w Katowicach / mw)

Powrót na górę strony