Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego mężczyzny

Data publikacji 13.07.2021

Jaworscy policjanci prowadzili poszukiwania za starszym mężczyzną, który przebywając na działce budowlanej swojego syna w pewnym momencie ją opuścił. Sytuacja była bardzo poważna, bowiem zaginiony miał problemy z pamięcią, poruszaniem się i wymagał stałej opieki. Dzięki sprawnym działaniom funkcjonariuszy, senior został szybko odnaleziony i przekazany pod opiekę służbom medycznym.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze, biorący udział w poszukiwaniach zaginionego seniora, bardzo szybko odnaleźli 66-latka. Mężczyzna, który przebywał na działce budowlanej syna, w pewnym momencie nie mówiąc nikomu oddalił się w nieznanym kierunku. Dzięki intensywnym działaniom przeprowadzonym na terenie miejscowości Jakuszowa, jaworscy policjanci sprawdzili pobliski teren i rozmawiali z okolicznymi mieszkańcami, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego. Po kilku godzinach zauważyli leżącego w polu rzepaku poszukiwanego przez nich mieszkańca powiatu jaworskiego.

Mężczyzna z uwagi na problemy z pamięcią był zdezorientowany i zagubiony. Nie wiedział, gdzie się znajduje, a na polu położył się ze względu na pogorszenie stanu zdrowia. Stróże prawa natychmiast powiadomili służby medyczne, które udzieliły 66-latkowi niezbędnej pomocy, a następnie przekazały go rodzinie. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy.

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony