Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany za nielegalne posiadanie broni i groźby karalne

Data publikacji 14.07.2021

Namysłowscy kryminalni zatrzymali 51-latka z gminy Świerczów. Mężczyzna miał posiadać nielegalnie broń palną i amunicję. Jest on także podejrzany o kierowanie gróźb karalnych wobec swojej żony. Grozi mu do 8 lat więzienia.

W poniedziałkowy wieczór (12.07.2021) do oficera dyżurnego namysłowskiej komendy zgłosiła się kobieta obawiająca się o swoje życie. Oświadczyła, że odebrała telefon od męża, z którym nie mieszka już od ponad dwóch lat, z pogróżkami i wyzwiskami. Po głosie poznała, że mąż może być pod działaniem alkoholu.

Policjanci natychmiast udali się do domu mężczyzny, gdzie zastali nietrzeźwego 51-latka. Funkcjonariusze zatrzymali go w związku z podejrzeniem kierowania gróźb pozbawienia życia. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna może posiadać nielegalnie broń. W jego mieszkaniu mundurowi znaleźli i zabezpieczyli dwie jednostki broni: pneumatyczną i palną oraz amunicję.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna został przesłuchany. Usłyszał dwa zarzuty: kierowania gróźb karalnych wobec żony oraz nielegalnego posiadania broni palnej i amunicji. Przyznał się do zarzucanych mu czynów. Grozi mu do 8 lat więzienia. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

(KWP w Opolu / kp)

  • Broń palna dwulufowa leży na stole
  • Policjant w mundurze trzyma za rękę mężczyznę z kajdankami na rękach
  • Broń długa pneumatyczna leży na masce samochodu
Powrót na górę strony