Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nielegalne automaty do gier hazardowych zabezpieczone przez policjantów i funkcjonariuszy KAS

Dolnośląscy policjanci i funkcjonariusze KAS przechwycili nielegalne automaty do gier hazardowych. Czynności w tej sprawie prowadzone były na terenie kilku powiatów naszego województwa. W kontrolowanych punktach ujawniono w sumie 48 nielegalnych automatów. Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary finansowe, natomiast za organizowanie gier hazardowych, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3.

W czerwcu 2021 r. funkcjonariusze dolnośląskiej KAS przeprowadzili czynności służbowe w lokalach znajdujących się w kilku powiatach woj. dolnośląskiego. Na terenie Zgorzelca, Jawora i Głogowa działania prowadzone były wspólnie przez dolnośląskich policjantów i funkcjonariuszy administracji skarbowej.

W kontrolowanych punktach na terenie powiatu zgorzeleckiego, jaworskiego, lwóweckiego, legnickiego, średzkiego oraz w Głogowie i Legnicy ujawniono 48 nielegalnych automatów do gier oraz środki pieniężne w kwocie 56 857 zł. Znalezione urządzenia i pieniądze zostały zatrzymane, jako dowody w sprawie i przekazane do magazynu depozytowego.

Przypomnijmy, że w 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie o grach hazardowych. Obecnie podmioty prywatne nie mogą urządzać gier na automatach poza kasynami. Za posiadanie nielegalnych automatów w lokalach gastronomicznych, handlowych i usługowych grożą surowe kary w wysokości 100 tys. zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w jakim umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych. Za organizowanie takiego typu gier, poza wysoką grzywną, grozi również kara pozbawienia wolności do lat 3 lat.

(KWP we Wrocławiu / kp)

  • Na zdjęciu widać automaty do gier hazardowych, które są umieszczone w pomieszczeniu
  • Na zdjęciu widać automaty do gier hazardowych, które są umieszczone w pomieszczeniu
  • Na zdjęciu widać automaty do gier hazardowych, które są umieszczone w pomieszczeniu
  • Na zdjęciu widać dłonie funkcjonariusza, który trzyma urządzenie z banknotami polskimi
Powrót na górę strony