Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czynna napaść na policjantów podczas interwencji

Data publikacji 15.07.2021

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie wystąpili do prokuratury, by ta skierowała do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztu wobec 38-letniego mężczyzny. Mężczyzna po raz kolejny zaatakował interweniujących mundurowych. Agresor został zatrzymany tuż po tym, jak nietrzeźwy i pobudzony wtargnął na posesję własnej matki, naruszając tym samym jej domowy mir. Mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

W miniony wtorek (13.07.2021) około godziny 21.00 dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie zostali skierowani na interwencję do miejscowości Gostyń. Zgłaszająca kobieta poprosiła o pomoc wobec agresywnego syna, który po raz kolejny wtargnął na teren jej posesji.

Znany mundurowym awanturnik jak zwykle był pobudzony i pijany. Kiedy tylko zauważył radiowóz, wpadł w szał i zaczął wulgarnie wyzywać dzielnicowych. Nie reagował na wydawane polecenia, a kiedy mundurowi chcieli go obezwładnić, 38-latek rozbił butelkę po piwie i zaatakował nią policjantów. Na miejsce wezwano wsparcie kolejnego patrolu, a mężczyzna został zatrzymany.

Obaj dzielnicowi doznali obrażeń ciała w postaci rozcięć skóry na rękach oraz ogólnych potłuczeń. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Agresor stanął dziś przed prokuratorem, gdzie usłyszał zarzuty znieważania i czynnej napaści na funkcjonariuszy, naruszenia ich nietykalności cielesnej, wymuszania czynności urzędowych poprzez stosowanie przemocy oraz naruszenia miru domowego własnej matki.

Jeszcze dziś Sąd Rejonowy w Mikołowie ma podjąć decyzję o zastosowaniu wobec podejrzanego najsurowszego z możliwych środków zapobiegawczych - tymczasowego aresztu. 38-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

(KWP w Katowicach / kp)

  • dwaj policjanci w ubraniach cywilnych prowadzą zatrzymanego do budynku Policji
  • policjant Wydziału Kryminalnego trzyma legitymację, w tle jego biurko
  • leżąca na stole teczka dochodzenia oraz fragment postury zatrzymanego mężczyzny
Powrót na górę strony