Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Sukces wrocławskiej funkcjonariuszki. Została Mistrzynią Polskiej Policji w Triathlonie na dystansie ½ Ironman

Data publikacji 16.07.2021

Złoty medal zawisł na szyi policjantki jednego z wrocławskich komisariatów. Na początku lipca funkcjonariuszka sięgnęła bowiem po swoje kolejne mistrzostwo. Młodszy aspirant Sylwia Szpocińska z wyjazdu na ,,Susz Triathlon 2021’’ przywiozła nie tylko najwyższe wyróżnienie, ale przede wszystkim tytuł Mistrzyni Polskiej Policji. Sukcesów na swoim koncie, jak się okazuje, ma wiele, a apetyt na kolejne jeszcze większy.

Trudno ukryć podziw dla wyczynów funkcjonariuszki z Wrocławia. Aby sięgnąć po mistrzostwo i w ogóle przebrnąć cały dystans ½ Ironman, trzeba pochwalić się nie lada kondycją i umiejętnościami. To 1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i jakby tego było mało, półmaraton liczący ponad 21 km biegu. Jednak dla wrocławskiej policjantki to prawie codzienność, bowiem nie raz już startowała na bardzo wymagających dystansach, zdobywając wysokie pozycje na podium.

Młodszy aspirant Sylwia Szpocińska triathlon trenuje zaledwie od kilku lat, jednak w tym czasie zdążyła sięgnąć po Vicemistrzostwo Polskiej Policji w Triathlonie w 2019 r. na dystansie ¼ Ironman, 2. miejsce w Mistrzostwach Polskiej Policji na dystansie 1/8 Ironman, a tylko w bieżącym roku, oprócz wspomnianych zawodów w Suszu, brała udział także w Garmin Triathlon w Sycowie, gdzie sięgnęła po srebro w swojej kategorii wiekowej, zajmując jednocześnie 11. miejsce w tzw. „generalce”.

Aby zdobywać wysokie pozycje, trzeba poświęcić treningom bardzo dużo czasu, a wiadomo, że jego ilość jest zawsze deficytowa. Zwłaszcza jeśli wykonuje się pracę, która wymaga dużego poświęcenia i pełnego zaangażowania. Wrocławska policjantka podczas codziennej służby zajmuje się bowiem pracą dochodzeniowo-śledczą. Rzadko są to sprawy łatwe, dlatego, aby oderwać się od myśli o kolejnym czynie niezgodnym z prawem popełnionym przez przestępcę, funkcjonariuszka zakłada strój sportowy i pływa, biega, kręci setki kilometrów, przygotowując się do kolejnych startów w zawodach.

A te już niedługo, bowiem w przyszłym miesiącu mł. asp. Sylwia Szpocińska będzie brać udział w „połówce” Ironman’a w Gdyni, natomiast we wrześniu planuje start w podobnych zawodach w Bieszczadach. Intensywnie przygotowuje się także do pełnego dystansu Ironman, czyli prawie 4 km pływania, 180 km na jednośladzie i maratonu biegowego na finisz!

Naszej wrocławskiej koleżance gratulujemy sukcesów i życzymy kolejnych.

asp. szt.. Monika Kaleta
Źródło: KMP we Wrocławiu
  • policjantka na podium
  • policjantka podczas biegu
  • policjantka na rowerze
Powrót na górę strony