Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głuszycki policjant zaangażowany w niesienie pomocy potrzebującym

Data publikacji 17.07.2021

St. asp. Tomasz Trawczyński – dyżurny Komisariatu Policji w Głuszycy - to osoba, która nigdy nie odmawia pomocy. W czasie wolnym od służby angażuje się w działalność Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszycy Górnej. I to właśnie ze strażakami z tej miejscowości policjant z powiatu wałbrzyskiego zorganizował zbiórkę dla potrzebujących z Nowej Białej w powiecie nowotarskim, gdzie w czerwcu spłonęło wiele gospodarstw, a tamtejsi mieszkańcy stracili dach nad głową.

Dzięki zaangażowaniu funkcjonariuszy Ochotniczej Straży Pożarnej z Głuszycy Górnej, w tym st. asp. Tomasz Trawczyńskiego, który od 21 lat pełni również służbę w Policji - obecnie na stanowisku dyżurnego - udało się zebrać samochód pełen darów. Na początku lipca trafiły one do pogorzelców ze wsi położonej w województwie małopolskim.

Busa wypełnionego kołdrami oraz poduszkami, żywnością, chemią gospodarczą i materiałami budowlanymi nie byłoby bez udziału osób o dobrym sercu, czyli mieszkańców Głuszycy oraz pozostałych gmin powiatu wałbrzyskiego, lokalnych przedsiębiorców i pracowników różnych instytucji, na których głuszyccy mundurowi zawsze mogą liczyć.

mł. asp. Aleksandra Pieprzycka
Źródło: KMP w Wałbrzychu

  • na zdjęciu widać wnętrze samochodu wypełnione darami
  • na zdjęciu policjant wraz z strażakami na tle busa z darami
  • policjant siedzi przy biurku
Powrót na górę strony