Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci promowali w Libiążu bezpieczeństwo podczas charytatywnego pikniku na rzecz leczenia chorej Milenki

Data publikacji 19.07.2021

W niedzielę (18.07.br.) w Megaloparku w Libiążu odbył się piknik charytatywny na rzecz leczenia i rehabilitacji 14 – letniej Milenki z Bobrka w gminie Chełmek, cierpiącej na microcefalię. Dziewczynka wkrótce ma przejść operację z rekonstrukcją stawu biodrowego w jednej z zagranicznych klinik ortopedycznych. Organizatorami wydarzenia było stowarzyszenie „Pomocna Dłoń”.

Dla uczestników festynu organizatorzy oraz wspierające leczenie Milenki stowarzyszenia,  przewidzieli wiele atrakcji. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska służb ratunkowych: Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Policji w Chrzanowie, Komisariatu Policji w Libiążu  oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Bobrka.
Na stoisku profilaktycznym przygotowanym przez policjantów uczestnicy mogli zapoznać się z zadaniami Policji realizowanymi na rzecz społeczeństwa. Policjanci informowali uczestników festynu o ważnych zagadnieniach związanych z bezpieczeństwem  podczas letniego wypoczynku nad wodą lub w górach. Prezentowali funkcjonowanie „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”,  funkcjonowanie aplikacji  „Moja Komenda”, opowiadali o zadaniach dzielnicowego realizowanych w ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas”. Przestrzegali przed oszustami działającymi metodami „na wnuczka” i „na policjanta”.  Informowali uczestników o nowych przepisach ruchu drogowego niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców. Dzieci i młodzież dodatkowo otrzymywały od funkcjonariuszy przestrogi związane  zagrożeniami związanymi z korzystaniem z sieci internetowej,  a także zapoznawały się z zasadami bezpieczeństwa w Internecie. Ponadto policjanci odpowiedzieli na wiele pytań  związanych z rekrutacją i służbą w Policji, a także promowali krwiodawstwo jako wielki i cenny dar dla osób chorych i ofiar wypadków drogowych.

  • policjanci podczas festynu
  • policjanci podczas festynu
  • policjanci podczas festynu
Powrót na górę strony