Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” - policyjne działania

Data publikacji 19.07.2021

„Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga” - to dzisiejsza akcja funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Rzeszowie. Policjanci na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S-19 sprawdzali, czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i zachowują bezpieczne odległości.

1 czerwca br. weszły w życie nowe przepisy, które jasno określają, jaki ma być minimalny odstęp od poprzedzającego pojazdu, podczas poruszania się autostradą lub drogą ekspresową. Wyrażony jest w metrach i określa się, jako nie mniejszy niż połowa liczby określającej prędkość pojazdu, którym porusza się kierujący, wyrażonej w kilometrach na godzinę.

Wprowadzone zmiany mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachowanie bezpiecznej odległości może nas uchronić przed różnego rodzaju niebezpiecznymi sytuacjami na drodze.

Dziś od rana, policjanci ruchu drogowego, na autostradzie A4 i drodze ekspresowej S-19, prowadzili działania pn. „Bezpieczna Odległość - Bezpieczna Droga”. Wyposażeni w mierniki prędkości TRUCKAN 2 z odblokowanym trybem DBC, sprawdzali czy kierowcy stosują się do nowych przepisów i czy zachowują prawidłowy odstęp pomiędzy pojazdami.

Podczas prowadzonych działań policjanci ujawnili 9 wykroczeń. Na kierujących pojazdami nałożyli 8 mandatów, a 1 kierowcę pouczyli.

  • Policjantka i policjant w kamizelkach podczas działań mierzą odległości między jadącymi pojazdami za pomocą specjalnego urządzenia.
  • Policjantka i policjant w kamizelkach podczas działań mierzą odległości między jadącymi pojazdami za pomocą specjalnego urządzenia.
  • Policjantka ruchu drogowego udzielająca wypowiedzi dziennikarce. W tle policjanci prowadzący działania.
Powrót na górę strony