Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań zaginionego 79-latka

Data publikacji 20.07.2021

Białostoccy policjanci prowadzili poszukiwania za starszym mężczyzną, który wyszedł na spacer do lasu i nie wrócił do domu. Sytuacja była poważna, ponieważ zaginiony miał problemy z pamięcią. Dzięki szybkiej akcji poszukiwawczej senior został odnaleziony i przekazany pod opiekę rodziny.

Wczoraj, 19.07.2021 r., po 16.00, zaniepokojony kuzyn poinformował dyżurnego białostockiej komendy o zaginięciu. Do poszukiwań wyruszyli od razu policjanci z Oddziału Prewencji Policji w Białymstoku oraz mundurowi z Czarnej Białostockiej. Funkcjonariusze przeczesywali pobliski teren. Rozmawiali także z okolicznymi mieszkańcami, którzy mogli na swojej drodze spotkać zaginionego.

Po 3 godzinach, ponad 8 kilometrów od miejsca jego zamieszkania, funkcjonariusze zauważyli starszego mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi zaginionego. Po chwili okazało się, że był to poszukiwany 79-latek. Mężczyzna z uwagi na problemy z pamięcią był zdezorientowany i zagubiony. Nie wiedział, gdzie się znajduje. Nie był również świadomy, że przez dwa dni błąkał się po lesie. Senior na szczęście nie potrzebował opieki medycznej i został przekazany rodzinie.

(KWP w Białymstoku / mw)

Powrót na górę strony