Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci pomogli zdezorientowanemu seniorowi

Data publikacji 20.07.2021

Funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o starszym mężczyźnie, który był zdezorientowany i nie wiedział gdzie mieszka. Senior przebywał w rejonie jednego z bloków na 3-go Maja w Jarosławiu i nie był w stanie wytłumaczyć jak znalazł się w tym miejscu. Dzięki doświadczeniu policjantów i odnalezieniu przy mężczyźnie przekazu pocztowego z jego danymi osobowymi, interwencja wobec 75-letniego mieszkańca powiatu tomaszowskiego zakończyła się szczęśliwie.

Wczoraj, 19.07.2021 r., przed 7.00, dyżurny jarosławskiej komendy został powiadomiony, że w rejonie jednego z bloków na ul. 3-go Maja w Jarosławiu, ma przebywać mężczyzna w starszym wieku, który nie wie gdzie mieszka i nie wie gdzie iść. Na miejsce natychmiast został skierowany policyjny patrol. Funkcjonariusze zastali opisanego mężczyznę na ławce przed blokiem. Starszy mężczyzna sprawiał wrażenie zagubionego. Nie był w stanie powiedzieć jak się znalazł się w Jarosławiu.

Spokojna, opanowana i cierpliwa rozmowa policjantów z wydziału patrolowo-interwencyjnego z mężczyzną spowodowała, że udało się potwierdzić dane seniora w policyjnych rejestrach. Stróże prawa znaleźli przy seniorze przekaz pocztowy, na którym był adres. Mężczyzna oznajmił, że właśnie pod tym adresem, znajduje się jego rodzinny dom.

Policjanci zaopiekowali się 75-letnim mieszkańcem powiatu tomaszowskiego i zapewnili mu pomoc.

(KWP w Rzeszowie / mw)

Powrót na górę strony