Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Skakali po radiowozach - zdjęcia zamieścili w Internecie

Data publikacji 22.07.2021

Policjanci z Ozimka ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu strzeleckiego, którzy skakali po radiowozach. Swoje "wyczyny" udokumentowali na zdjęciach, które następnie umieścili w internecie. W ten sposób młodzi ludzie próbowali zaimponować swoim znajomym. Teraz za uszkodzenie mienia grozi im kara nawet do 5 lat więzienia.

Na ślad chuligańskich zachowań policjanci z Ozimka natrafili przeglądając jeden z popularnych portali społecznościowych. Na zdjęciach rozpoznali Posterunek Policji w Turawie, gdzie w sezonie letnim służbę pełnią policyjni wodniacy. Przy budynku zaparkowane były oznakowane radiowozy. I nic w tym zaskakującego, gdyby nie fakt, że na dachu radiowozu siedział młody mężczyzna, drugi natomiast ,,pozował” na jego tyle. Po "udanej” sesji, nastolatkowie  postanowili zrobić pamiątkowe selfie niszcząc przy tym karoserię kolejnego samochodu. Chuligańskie wyczyny mieszkańcy powiatu strzeleckiego zamieścili na portalu społecznościowym zamieszczając przy tym wulgarne komentarze.

Na trop 18 i 19-latka szybko trafili policjanci z Komisariatu w Ozimku. Młodzi ludzie usłyszeli po dwa zarzuty uszkodzenia mienia, do których się przyznali. Jak ustalili policjanci, obaj w miniony weekend wypoczywali na jeziorach turawskich i w taki sposób postanowili upamiętnić letni wypoczynek. Straty jakie spowodowli wyceniono na blisko 3 tys. złotych.

Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Opolu / mw)

  • zdjęcie przedstawiające młodych ludzi na radiowozie
  • zdjęcie przedstawiające młodych ludzi na radiowozie
  • dwaj ubrani po cywilnemu policjanci prowadzą zatrzymanego, który ma założone kajdanki na trzymane z tyłu ręce
  • dwaj ubrani po cywilnemu policjanci prowadzą zatrzymanego, który ma założone kajdanki na trzymane z tyłu ręce
Powrót na górę strony