Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ponad 350 roślin konopi indyjskich w Siemkowicach

Data publikacji 22.07.2021

Policjanci z łódzkiej komendy wojewódzkiej wspólnie z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Działoszynie zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy na terenie posesji pod folią uprawiali konopie indyjskie, z których można było uzyskać 8 kilogramów marihuany. Mężczyźni posiadali również papierosy bez polskich znaków akcyzy.

19 lipca 2021 roku policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wraz z kryminalnymi z Komisariatu Policji w Działoszynie weszli na teren jednej z posesji w miejscowości Siemkowice, gdzie według ich informacji miała być prowadzona nielegalna plantacja konopi indyjskich. Na terenie posesji policjanci zabezpieczyli 357 krzaków konopi, 16 gramów gotowej marihuany oraz 1651 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy. Konopie uprawiane były na zewnątrz w foliowej szklarni ogrodniczej.

Na miejscu policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 26 i 54 lat. Według wstępnych szacunków z zabezpieczonych 357 krzewów konopi indyjskich można było uzyskać prawie 8 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości około 236 tys.złotych. Natomiast straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconej akcyzy od wyrobów tytoniowych wynoszą blisko 40 tys. złotych.

Wobec 26-latka prokurator zastosował dozór policyjny oraz poręczenia majątkowe. Za nielegalną uprawę znacznych ilości konopi indyjskich grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Łodzi / mw)

  • rośliny konopi indyjskich leżące na półce
  • zabezpieczone przez policjantów papierosy w czarnych workach
Powrót na górę strony