Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał poszukiwań 24-latka

Ponad 60 policjantów oraz strażaków ochotników poszukiwało zaginionego 24-latka. Mężczyzna opuścił dom grożąc, że targnie się na swoje życie. W działaniach wykorzystano między innymi psa do poszukiwań ludzi, kamery termowizyjne oraz drona. Po niespełna 10 godzinach mężczyzna został odnaleziony i przekazany służbom medycznym. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Policjanci z Praszki 22 lipca br. około godziny 22.00 zostali zaalarmowani o zaginięciu 24-latka w rejonie miejscowości Julianpol. Policjanci ustalili, że młody człowiek wybiegł z mieszkania grożąc, że targnie się na swoje życie.

Do poszukiwań natychmiast przystąpili policjanci z Olesna i Praszki oraz strażacy ochotnicy z Jaworzna, Rudnik i Dalachowa. Działania, które trwały całą noc były kontynuowane następnego dnia. Z samego rana, pracujących na miejscu funkcjonariuszy dodatkowo wzmocnili operatorzy drona z KWP w Opolu, pies poszukiwawczy oraz policjanci z Samodzielnego Pododdziału Prewencji Policji w Opolu wraz z drużyną „poszukiwaczy” – czyli Nieetatowego Zespołu Poszukiwań Osób Zaginionych w Terenie Otwartym.

Funkcjonariusze podzieleni na kilku osobowe zespoły z odbiornikami gps sprawdzili około 6 hektarów lasów, zagajników i pól uprawnych. Około godziny 11.30 poszukiwany mężczyzna został odnaleziony przez policjantów z SPPP w Opolu. 24-latek został przekazany wezwanym na miejsce służbom medycznym. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

(KWP w Opolu / kp)

  • Policjanci z grupy poszukiwawczej odbierają odbiorniki gps od kierującego poszukiwaniami
  • Centrum dowodzenia w jednym z radiowozów. Przed monitorami siedzi dwóch policjantów. Na monitorach widok map z zaznaczonymi sektorami do poszukiwań
  • Plakietka na mundurze policjanta. Na niebieskim tle napis Nieetatowy Zespół Do Poszukiwań Osób Zaginionych w Terenie Otwartym SPPP Opole
  • Łan zboża. Czterech policjantów sprawdza wyznaczony sektor
Powrót na górę strony