Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwy finał nocnych poszukiwań zaginionego – w akcji funkcjonariusze zaangażowani w zabezpieczenie Pol’and’Rock Festival

Data publikacji 29.07.2021

Na potrzeby zabezpieczenia bezpieczeństwa festiwalu Pol’and’Rock w Płotach uruchomiliśmy Polowy Posterunek Policji. To właśnie tam dyżurny dziś w nocy odebrał telefoniczne zgłoszenie o zaginięciu w okolicy lotniska Makowice 71-letniego mężczyzny. Z informacji wynikało, że błądzi on w rejonie okolicznych rozległych lasów.

Na szczęście okazało się, że starszy pan ma przy sobie telefon i dyżurnemu z posterunku udało się z nim połączyć, choć z mężczyzną kontakt był utrudniony to podał, że jest gdzieś w okolicy rzeki, na bagnistym terenie.
Po tym niezwłocznie ruszyły działania policji w terenie, w których współdziałaliśmy z kolegami z Państwowej Straży Pożarnej i Straży Leśnej.
Po intensywnym sprawdzaniu terenu, także przy użyciu policyjnego drona, funkcjonariusze odnaleźli zaginionego, który leżał w gęstych zaroślach. Z uwagi na jego stan zdrowia szybko interweniował zespół medyczny z pokojowego patrolu ze szpitala polowego zabezpieczającego festiwal Pol’and’Rock odbywający się w okolicy. Wstępne badanie wykazało, że 70-latek był trzeźwy, został przewieziony do szpitala. Nie był uczestnikiem festiwalu.

podinsp. Alicja Śledziona

 

 

 

Film zaginiony_ploty.mp4

Pobierz plik zaginiony_ploty.mp4 (format mp4 - rozmiar 28.4 MB)

Pliki do pobrania

  • 10.96 KB
Powrót na górę strony