Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci poszukują sprawcy podpalenia mobilnego punktu szczepień i budynku zamojskiego sanepidu

Data publikacji 02.08.2021

Specjalnie utworzona policyjna grupa śledcza poszukuje sprawcy, który w nocy podpalił budynek zamojskiego sanepidu oraz mobilny punkt szczepień. Pod numerem telefonu 575 688 507 przez całą dobę można przekazywać informację na temat mężczyzny. Dla osoby, która przyczyni się do ustalenia podpalacza Minister Zdrowia przeznaczył nagrodę w wysokości 10 tysięcy zł. Informację można przekazać anonimowo!

 

Film Podpalacz_film.mp4

Pobierz plik Podpalacz_film.mp4 (format mp4 - rozmiar 27.56 MB)

 

Deskrypcja tekstowa filmu.
 

Do przestępstwa doszło minionej nocy w Zamościu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że nieznany mężczyzna około godziny 1 w nocy przyjechał rowerem pod mobilny punkt szczepień mieszczący się na Rynku Solnym i podłożył tam ogień.

Po otrzymanym zgłoszeniu o pożarze punktu szczepień, policjanci zamojskiej komendy w trakcie penetracji miasta za sprawcą podpalenia, zauważyli również ogień wydobywający się z budynku sanepidu przy ul. Peowiaków.

Na miejscu obu pożarów interweniowali strażacy. W wyniku pożaru, nikt nie odniósł obrażeń.  

Nam miejscu podpaleń pracowali policjanci, którzy zabezpieczali ślady. Zabezpieczony został monitoring miejski, który zarejestrował nieznanego mężczyznę. Na miejsce przestępstwa przyjechał rowerem.

W związku z tym zdarzeniem, w celu wykrycia sprawcy podpaleń została powołana specjalna grupa śledcza, złożona z funkcjonariuszy z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Zamościu oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Osoby, które rozpoznają mężczyznę na publikowanym nagraniu lub posiadają istotne informacje na temat tego przestępstwa, proszone są o kontakt z Policją pod numerem telefonu 47 815-19-00 lub telefon alarmowy 112.  

starszy aspirant Dorota Krukowska-Bubiło

Zobacz nowe nagranie z podpalenia.

  • Poszukiwany sprawca podpalenia.
  • Poszukiwany mężczyzna podpala mobilny punk szczepień.
  • Poszukiwany mężczyzna na rowerze.

Nagranie audio Audiodeskrypcja_podpalacz.mp3

Pobierz plik Audiodeskrypcja_podpalacz.mp3 (format mp3 - rozmiar 1.77 MB)

Powrót na górę strony