Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pił ze znajomym piwo, a później wsiadł za kierownicę. Zatrzymał go policjant po służbie

Data publikacji 02.08.2021

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz pomimo decyzji o cofnięciu uprawnień odpowie 52-letni mieszkaniec gminy Jastków. Mężczyzna najpierw pił w samochodzie piwo ze znajomym, a później odjechał. Został zauważony i zatrzymany przez będącego poza służbą policjanta z oddziału prewencji. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz 52-latek musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami karnymi. Grozi mu wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego tygodnia. Będący poza służbą funkcjonariusz z Oddziału Prewencji Policji w Lublinie przed jednym z marketów zauważył dwóch mężczyzn, którzy siedzieli w samochodzie i pili piwo. Policjant początkowo nie spodziewał się, że przyjdzie im do głowy odjechać autem po spożyciu alkoholu. Cały czas jednak obserwował sytuację i po chwili dostrzegł, że mężczyzna siedzący za kierownicą forda uruchomił silnik i ruszył w kierunku ulicy.

Policjant od razu wsiadł do swojego samochodu i zaczął podążać za nietrzeźwym kierowcą, jednocześnie przekazując informację dyżurnemu i prosząc o umundurowany patrol. Mężczyźni dojechali w okolicę ulicy Koralowej, gdzie dalszą jazdę uniemożliwił im funkcjonariusz. Po chwili na miejscu był już patrol z drogówki.

Badanie alkomatem wykazało, że 52-letni mieszkaniec gminy Jastków w organizmie miał promil alkoholu. Dodatkowo wyszło na jaw, że posiada decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. 52-latek niebawem usłyszy zarzuty.

Niestety, jest to kolejny przykład braku odpowiedzialności i poszanowania dla zasad bezpieczeństwa  ruchu drogowego. 52-latek zlekceważył decyzję o cofnięciu uprawnień, ale także zdrowie i życie innych użytkowników dróg. Pijąc alkohol i wsiadając za kierownicę w stanie nietrzeźwości mógł stać się kolejnym drogowym zabójcą. Apelujemy o rozsądek i przypominamy, że za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wieloletni zakaz kierowania pojazdami, wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do lat 2.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony