Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

#pomagamyichronimy - Podziękowania dla dzielnicowego za pomoc w odzyskaniu pieniędzy

Data publikacji 10.08.2021

Na ręce Komendanta Policji w Międzyrzeczu inspektora Pawła Rynkiewicza wpłynęły podziękowania od mieszkanki powiatu za pomoc w odzyskaniu znacznej kwoty pieniędzy. Dzielnicowy Posterunku Policji w Przytocznej starszy sierżant Piotr Leśkiewicz podjął skuteczne działania, które przyczyniły się do odzyskania ówcześnie pożyczonych pieniędzy dla sąsiadki. Kobieta nagle postanowiła się przeprowadzić i zerwała kontakt ze zgłaszającą.

Do Posterunku Policji w Przytocznej zgłosiła się zrozpaczona kobieta, która poinformowała dzielnicowego starszego sierżanta Piotra Leśkiewicza o swoim problemie związanym z tym, że kobieta pożyczyła swojej sąsiadce znaczną sumę pieniędzy i nie mogła ich odzyskać, gdyż ta nagle zmieniła miejsce zamieszkania. Ponadto sąsiadka nie oddała pieniędzy w uzgodnionym wcześniej terminie. Po wysłuchaniu zrozpaczonej kobiety dzielnicowy uspokoił ją i poinformował, że zrobi wszystko, aby ta odzyskała swoje pieniądze. Jeszcze tego samego dnia policjant ustalił nowe miejsce zamieszkania kobiety, która nie oddała swojego długu, pojechał do niej i przedstawił sytuację pod kątem merytorycznym i prawnym. Kobieta jeszcze tego samego dnia zwróciła pieniądze swojej już byłej sąsiadce.

Rola dzielnicowego w społeczeństwie jest bardzo ważna, ci funkcjonariusze Policji są najbliżej mieszkańców znając ich problemy oraz potrzeby. Wykazują się przy tym ogromnym zaangażowaniem, empatią i skutecznością. Podziękowania za trud włożony w codzienną służbę motywują do działania i sprawiają, że wzrasta poczucie z dobrze wykonanej pracy na rzecz społeczeństwa.

(KWP w Gorzowie Wlkp. / kp)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony