Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Jeleniogórscy policjanci zlikwidowali plantację konopi. Zatrzymany został tymczasowo aresztowany

Data publikacji 10.08.2021

Nawet do 10 lat pozbawienia wolności grozić może mężczyźnie zatrzymanemu przez jeleniogórskich policjantów. Jest on podejrzany o uprawę ziela konopi oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze zabezpieczyli krzewy konopi w różnej fazie wzrostu oraz ścięte rośliny, z których można uzyskać ponad 3000 porcji handlowych. Ponadto policjanci ustalili, że mężczyzna również sprzedawał metamfetaminę. Jeleniogórski sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

Policjanci wydziału kryminalnego komendy miejskiej w Jeleniej Górze zatrzymali 43-letniego mieszkańca powiatu karkonoskiego podejrzanego o uprawę konopi oraz handel narkotykami. Funkcjonariusze prowadząc czynności w tej sprawie uzyskali informację, że w lesie, w jednej z miejscowości powiatu karkonoskiego, zorganizowana została uprawa konopi. W wyniku sprawdzeń policjanci ujawnili i zabezpieczyli krzewy konopi indyjskich znajdujących się w różnych fazach wzrostu oraz ścięte rośliny, co potwierdziło prowadzenie nielegalnej uprawy. Zatrzymali również 43-latka, właściciela plantacji, który pielęgnował rośliny. Z zabezpieczonych sadzonek można byłoby uzyskać ponad 3000 porcji handlowych.

Funkcjonariusze udowodnili mężczyźnie handel narkotykami. Został on zatrzymany w policyjnym areszcie. Obecnie śledczy wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy. 43-latek za popełnione przestępstwa odpowie karnie, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd już zastosował wobec niego tymczasowy areszt na dwa miesiące.

(KWP we Wrocławiu / ik)

Powrót na górę strony