Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policyjne poszukiwania zakończone sukcesem. Funkcjonariusze otrzymali podziękowania od rodziny

Data publikacji 10.08.2021

Kilkudziesięciu policjantów powiatu wałbrzyskiego poszukiwało w niedzielę mieszkanki Wałbrzycha, której zaginięcie tego dnia przed południem zgłosiła najbliższa rodzina. Przeprowadzone przez mundurowych działania doprowadziły po kilku godzinach do odnalezienia kobiety. Nieprzytomna mieszkanka miasta została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego i obecnie przebywa w szpitalu, gdzie znajduje się pod opieką lekarzy. Wczoraj późnym wieczorem wałbrzyscy policjanci otrzymali maila od mamy odnalezionej kobiety z podziękowaniami za przeprowadzone działania poszukiwawcze .

Z relacji najbliższych wynikało, że wałbrzyszanka w niedzielę, 08.08.2021 r., przed godziną 10.00 wyszła z domu i istniało podejrzenie, że może targnąć się na swoje życie. Bezpośrednio po uzyskaniu informacji o zagrożeniu dla zdrowia i życia ludzkiego funkcjonariusze będący w służbie, do których dołączali kolejni zaalarmowani o poszukiwaniach policjanci - sprawdzali sygnały i informacje o możliwym miejscu pobytu zaginionej kobiety. Mundurowi wiedzieli, że ważna jest każda minuta działań.

Policjanci podczas prowadzonej akcji powiadomili m.in. pracowników placówek handlowych, szpitali oraz korporacji taxi. Wytypowali również tereny zielone oraz nieużytkowane w najbliższej okolicy, gdzie mogła udać się 29-latka. Dzięki zorganizowanym na szeroką skalę działaniom poszukiwawczym ostatecznie około godziny 18.00 funkcjonariusze pierwszego komisariatu w trakcie przeczesywania opuszczonych zabudowań przy ul. Długiej odnaleźli tam leżącą 29-latkę. Kobieta była nieprzytomna, dlatego mundurowi udzielili jej pomocy przedmedycznej, dalej nadzorowali czynności życiowe, a także wezwali na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Dzięki pełnemu poświęcenia zaangażowaniu policjantów wałbrzyszanka ostatecznie trafiła do szpitala pod opiekę specjalistów.

Wczoraj, 09.08.2021 r., na skrzynkę mailową Komendanta Miejskiego Policji w Wałbrzychu wpłynęły podziękowania za udzieloną pomoc od mamy odnalezionej 29-latki, która napisała:

„(…) Funkcjonariusze z komisariatu nr. 1 w Wałbrzychu szukali jej cały dzień. Ogromnie się zaangażowali w poszukiwania. Znaleźli ją około godziny 18. Była nieprzytomna. Gdyby nie wspaniała praca Policjantów, moje dziecko by nie żyło (…) Z całego serca dziękuję...moje dziecko żyje..”

(KWP we Wrocławiu / mw)

Powrót na górę strony