Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zarzuty dla sprawcy śmiertelnego wypadku

Data publikacji 10.08.2021

Zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczki z miejsca zdarzenia usłyszał 63-latek, który w sobotnią noc kierując mercedesem potrącił śmiertelnie 52-letniego pieszego i odjechał z miejsca nie udzielając poszkodowanemu pomocy. Sprawcę wypadku namierzyli już następnego dnia tomaszowscy kryminalni. Za popełnione przestępstwo grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Do tego tragicznego wypadku doszło w nocy z soboty na niedzielę w miejscowości Józefówka. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że znajdujący się na jezdni 52-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego został potrącony przez nieznany pojazd. Kierujący, zamiast zatrzymać się i udzielić pomocy, uciekł z miejsca zdarzenia  nie wzywając na miejsce służb ratunkowych.

W wyniku poniesionych obrażeń 52-latek poniósł śmierć na miejscu. Decyzją prokuratora, ciało 52-letniego pieszego zostało zabezpieczone celem przeprowadzenia sekcji. Do tego wypadku doszło w terenie zabudowanym, ale nieoświetlonym, natomiast pieszy znajdował się na drodze i nie posiadał żadnych elementów odblaskowych.

Skrupulatna praca tomaszowskich kryminalnych już następnego dnia doprowadziła do ustalenia i zatrzymania sprawcy wypadku. Mężczyzna w chwili zatrzymania miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci przeprowadzili z udziałem 63-latka czynności procesowe,  zabezpieczyli także pojazd marki Mercedes, którym w chwili wypadku poruszał się sprawca.

63-letni kierujący usłyszał już zarzuty prokuratorskie oraz wystosowany został wobec niego wniosek o tymczasowy areszt. 

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony