Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Będzie lekcja na przyszłość..." taką radę otrzymała od oszustów 33- latka

Data publikacji 11.08.2021

Ofiarą bezczelnej oszustki padła 33-latka, która chciała sprzedać w internecie spodnie. Kiedy kliknęła w przesłany przez kupującą link i podała dane swojej karty, w efekcie straciła 2,5 tysiąca złotych. Kiedy pokrzywdzona napisała do „kupującej” wiadomość z żądaniem zwrotu pieniędzy, otrzymała poradę „… Będzie lekcja na przyszłość…”.

Wczoraj do biłgorajskich policjantów zgłosiła się 33-letnia mieszkanka powiatu biłgorajskiego, która  została oszukana podczas internetowej transakcji. Kobieta na jednym z popularnych portali ogłoszeniowych wystawiła na sprzedaży spodnie.

Skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Rozmawiali przez znany komunikator internetowy. Po dopracowaniu szczegółów dotyczących transakcji rzekoma kupująca podesłała sprzedającej link, za którego pośrednictwem kobieta miała odebrać pieniądze. Po otwarciu linku 33-latka podała dane swojej karty i dokonała potwierdzenia.

W efekcie okazało się, że zamiast otrzymać pieniądze ze sprzedaży, to z jej konta zniknęły pieniądze. W trzech transzach wypłacono pieniądze na kwotę około 2,5 tysiąca złotych. Kiedy 33-latka zorientowała się, że została oszukana napisała do „kupującej”, że chce zwrotu pieniędzy. W odpowiedzi otrzymała radę: „…będzie lekcja na przyszłość...”.

O  wszystkim pokrzywdzona powiadomiła policjantów, którzy teraz poszukują oszustów.

Apelujemy, aby podczas transakcji pieniężnych lub kontaktów telefonicznych dotyczących wpłat, zachować szczególną ostrożność. Przestępcy tworzą strony internetowe do złudzenia podobne do dobrze nam znanych witryn banków lub sklepów.

Korzystając z płatności internetowych, należy zwracać uwagę na każdy najdrobniejszy szczegół. Czasami jest to pojedyncza litera w adresach lub nazwach portali. Podobnie, jeśli nieznajoma osoba podsyła nam link, który przekierowuje nas na stronę gdzie mamy podać swoje dane, nie róbmy tego!  Zachowujmy rozsądek i pamiętajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

(KWP w Lublinie / kp)

Powrót na górę strony