Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci wsparli inicjatywę pomocy dla chorego Mikołajka

Data publikacji 11.08.2021

W weekend na terenie gminy Dobromierz odbyły się „Towarzyskie zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody”. Dochód z pikniku przeznaczony został na rzecz chorego chłopca Mikołaja. Funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie dołączyli do kibiców tej imprezy, bo dla mundurowych była to również doskonała okazja do tego, by promować bezpieczeństwo.

Kilka dni temu w Szymanowie na terenie gminy Dobromierz odbyły się zawody jeździeckie w skokach przez przeszkody. Spotkanie zostało zorganizowane w celach pomocowych, a dochód z pikniku przekazany na rzecz chorego chłopca - dzielnego Wojownika Mikołaja. W tym szczytnym przedsięwzięciu uczestniczyli również funkcjonariusze z Posterunku Policji w Słotwinie. Uczestnicy imprezy mogli obejrzeć sprzęt policyjny. Były również rozmowy z dziećmi i młodzieżą na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku w górach czy nad wodą, bo przecież wszystkich „Kręci bezpieczeństwo nad wodą”. Mundurowi z seniorami rozmawiali także o ich bezpieczeństwie i o potencjalnych zagrożeniach, przestrzegali przed oszustami działającymi metodą „na wnuczka” czy „policjanta”. Informowali uczestników o nowych przepisach ruchu drogowego, niezwykle ważnych dla pieszych oraz kierowców. W trakcie promowania bezpieczeństwa policjanci wręczali uczestnikom gadżety i materiały profilaktyczne, nie zabrakło także pamiątkowych zdjęć.

Mundurowi dziękują organizatorom za zaproszenie - cieszymy się, że swoją obecnością mogliśmy przyczynić się do tego szczytnego celu.

(KWP we Wrocławiu / ik)

 

Powrót na górę strony