Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Szczęśliwe zakończenie poszukiwań

Data publikacji 11.08.2021

Późnym wieczorem został ogłoszony alarm dla całej jednostki policji. Wezwani funkcjonariusze rozpoczęli akcję poszukiwawczą za zaginionym mężczyzną, który chciał targnąć się na swoje życie. Sprawne działanie policjantów oraz współdziałanie z innymi służbami pomogło w szybkim odnalezieniu 32-latka. Życiu i zdrowiu mężczyzny już nic nie zagraża. Przypominamy, że cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - pod numerem telefonu 800 70 2222.

10 sierpnia głubczyccy policjanci otrzymali zgłoszenie o 32-letnim mężczyźnie, który chciał targnąć się na swoje życie, po czym uciekł z domu. Na miejsce skierowano patrole, m.in. przewodnika psa wyszkolonego do poszukiwań osób zaginionych. W działania zaangażowali się również strażacy.

Policjanci na miejscu zebrali wszystkie niezbędne informacje o poszukiwanym mieszkańcu powiatu głubczyckiego i po ustaleniu jego rysopisu rozpoczęli poszukiwania.

Do działań zostali zadysponowani wszyscy funkcjonariusze głubczyckiej komendy, po tym, jak w jednostce został ogłoszony alarm. Funkcjonariusze ustalili nr telefonu poszukiwanego mężczyzny i po kilku próbach połączenia udało się nawiązać kontakt z 32-latkiem. W rozmowie z policjantem mężczyzna był bardzo zdenerwowany, a rozmowa z policjantami pomogła w jego uspokojeniu. Już po chwili prowadzący z nim rozmowę funkcjonariusz nakłonił mężczyznę, by ten wyszedł z ukrycia.

Całe działania zostały przeprowadzone w ponad godzinę. Najprawdopodobniej to dzięki pracy policjantów udało się odnaleźć i pomóc 32-latkowi. Każda minuta zwłoki mogła realnie zagrażać życiu. Po odnalezieniu mężczyzna został przewieziony do szpitala na obserwację. Jego zdrowiu ani życiu nie zagraża już żadne niebezpieczeństwo.

Przypominamy, że cały czas działa całodobowa infolinia wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego - tel. 800 70 2222. Jest to bezpłatna pomoc telefoniczna, e-mailowa lub za pomocą czatu, udzielana 7 dni w tygodniu przez dyżurnych specjalistów: psychiatrów, psychologów, prawników i pracowników socjalnych. Uruchomiona została przez Fundację "Itaka" Centrum Wsparcia dla osób znajdujących się w stanie kryzysu psychicznego.

Projekt ten realizowany jest na zlecenie Ministerstwa Zdrowia i finansowany ze środków Narodowego Programu Zdrowia. Jego celem jest pomoc osobom znajdującym w stanie kryzysu psychicznego z powodu np. śmierci, utraty pracy, rozwodu, lub zaginięcia bliskiej osoby, oraz zapobieganie depresji, samobójstwom i innym zachowaniem autodestrukcyjnym. Pomoc ta skierowana jest do osób w każdym wieku.

(KWP w Opolu / kp)

Powrót na górę strony