Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Prawie 2,5 tys. krzaków konopi indyjskich. Zlikwidowana plantacje na terenie powiatu nowotarskiego

Data publikacji 12.08.2021

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu wspólnie z funkcjonariuszami Komisariatu w Rabce-Zdroju zlikwidowali plantacje konopi oraz zatrzymali mężczyznę, który uprawiał je na terenie gminy Raba Wyżna.

Nowotarscy policjanci zwalczający przestępczość narkotykową uzyskali informacje, że na terenie  gminy Raba Wyżna ma znajdować się kilka miejsc, w których rosną konopie indyjskie. W wyniku poczynionych ustaleń zlokalizowano 4 plantacje konopi. Wszystkie one usytuowane były na zboczu jednego ze wzgórz, w miejscu niezamieszkałym i mocno zalesionym. Łącznie funkcjonariusze ujawnili i zabezpieczyli 2400 krzewów. Policjanci rozpoczęli ustalanie „właściciela” plantacji.

9 sierpnia br. zatrzymano 31-letniego mieszkańca tej samej gminy, u którego w wyniku przeprowadzanego przeszukania domu również ujawniono kilka krzewów. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty w tej sprawie. Za uprawę konopi indyjskich, która może dostarczyć znacznej ilości ziela konopi, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

(KWP w Krakowie / ik)

  • Zielone krzaki konopi w fazie wzrostu.
Powrót na górę strony