Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt dla mężczyzny, który strzelał do policjantów

Data publikacji 12.08.2021

Dwumiesięczny areszt wobec zatrzymanego mężczyzny zastosował dzisiaj Sąd Rejonowy w Lubinie. Sprawca dwa dni temu w nocy oddał strzał z broni pneumatycznej w kierunku policjantów interweniujących w Lubinie na zgłoszenie mieszkańców, którym młodzież zakłócała spoczynek nocny.

W nocy z 9 na 10 sierpnia funkcjonariusze Policji udali się w rejon osiedla Przylesie w Lubinie, gdzie grupa osób zakłócała sen mieszańcom poprzez głośne zachowywanie się.

Podczas interwencji młody lubinianin wyszedł zza budynków i wyciągając broń krótką pneumatyczną - do złudzenia przypominającą broń palną - oddał strzał w kierunku czterech policjantów. Krzyczał przy tym obraźliwe hasła znieważając mundurowych. Na szczęście nie zranił żadnego z interweniujących funkcjonariuszy, ani żadnej z osób postronnych.

Tylko opanowanie i rozwaga interweniujących policjantów pozwoliły na uniknięcie tragedii.

Mężczyznę szybko obezwładniono i zabezpieczono pistolet pneumatyczny zasilany nabojami sprężonego gazu wraz ze śrucinami.

Zatrzymany usłyszał zarzut czynnej napaści i znieważenia policjantów za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci 2 miesięcy aresztu.

asp. szt. Monika Kaleta
Źródło: KPP w Lubinie
Powrót na górę strony