Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Reprezentacja KGP z pucharem

Data publikacji 17.08.2021

W dniach 12 - 15 sierpnia br. w stolicy Wielkopolski odbył się XXIII Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej IPA – Poznań 2021. W sportowej rywalizacji wzięło udział szesnaście drużyn, w tym po raz pierwszy Reprezentacja Komendy Głównej Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn, pod czujnym trenerskim okiem Andrzeja „Pułkownika” Kuczyńskiego z Biura Komunikacji Społecznej KGP. Po zaciętych spotkaniach to jej właśnie przypadł ostateczny triumf w całym turnieju.

W mistrzostwach mogło się spotkać szesnaście drużyn, liczących po siedmiu zawodników - bramkarz plus sześciu piłkarzy w polu. Mecze trwały po 18 minut bez przerwy, z nieograniczoną liczbą zmian - 5 zawodników przeznaczonych było na zmiany. Zespoły rywalizowały w czterech grupach po cztery drużyny, rozgrywając mecze systemem każdy z każdym. Do kolejnej fazy awansowało osiem reprezentacji, z których utworzono dwie grupy po cztery drużyny. Zacięta gra wyłoniła zwycięzców.

Pierwsze miejsce w turnieju wywalczyła Reprezentacja Komendy Głównej Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn, która podczas całej imprezy straciła tylko jedną bramkę, strzelając dwanaście goli. Drugie miejsce zajął zespół NSZZP KPP Jarocin, a trzecie reprezentacja 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu. Czwarte przypadło teamowi IPA Poznań.

Najlepszym strzelcem turnieju został Rafał Gnap z Reprezentacji KGP, który może się pochwalić dziewięcioma golami. Najlepszym bramkarzem zawodów wybrano Macieja Lubczyńskiego z reprezentacji IPA Poznań. Najstarszym zawodnikiem turnieju był Amadeu Magalnas z zespołu IPA Porto. Puchar Fair Play odebrała drużyna 2. Skrzydła Lotnictwa Taktycznego w Poznaniu.

Triumf w poznańskich zawodach jest dla Reprezentacji KGP dobrym prognostykiem przed organizowanym w Warszawie w dniach 3 - 4 września br. Międzynarodowym Turniejem Piłki Nożnej IPA CUP 2021 im. st. sierż. Marcina Szpyruka.  

Paweł Ostaszewski/Gazeta Policyjna

zdj. Jacek Herok/Gazeta Policyjna i Reprezentacja KGP

 • Puchar Marszałka Województwa Wielkopolskiego za zajęcie pierwszego miejsca w turnieju
 • szklana statuetka dla mistrza turnieju
 • dyplom dla Rafała Gnap najlepszego strzelca w rozgrywkach 23. Turnieju Piłki Nożnej IPA Poznań 2021
 • zawodnicy reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn na ławce przed meczem
 • zawodnicy w trakcie meczu na boisku
 • zawodnicy siedzą na krzesełkach widowni na stadionie
 • zawodnicy reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn pozują do zdjęcia na boisku, w tle bramka
 • zawodnicy pozują do zdjęcia na boisku
 • zawodnicy reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn pozują do zdjęcia, maja na szyjach medale, jeden z nich trzyma puchar
 • organizatorzy zawodów oraz najleprzy strzelec zawodów z pucharem
 • trener reprezentacji Komendanta Głównego Policji w Piłce Nożnej Mężczyzn oraz dwaj inni mężczyźni
Powrót na górę strony